KIM JEŚTEMY?

Wiślacka Szkoła Futbolu to nowy, piłkarski projekt Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, zastępujący (ale tylko z nazwy!) działającą od wielu lat Szkółkę Piłkarską Wisła Kraków. Wciąż są z nami ci sami, doświadczeni szkoleniowcy, wsparci od tego roku nowymi, dobrze znanymi na piłkarskiej mapie Krakowa trenerami, pracującymi do tej pory w innych lokalnych klubach.

Do końca czerwca 2020 roku pod naszymi skrzydłami działała Akademia Piłkarska Wisła Kraków. Powstała na początku 2014 roku w wyniku połączenia Szkółki Piłkarskiej TS Wisła Kraków oraz grup młodzieżowych Wisły Kraków SA, przejmując historię i tradycję szkolenia, które rozpoczęło się w Wiśle w roku 1978.

Tym samym zrodziła się jedna organizacja, która miała w perspektywie następnych lat zwiększyć liczbę wychowanków w pierwszym zespole. Absolwentami akademii są m.in. Aleksander Buksa, Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Plewka czy Daniel Morys. Cała czwórka zadebiutowała w pierwszej drużynie Wisły Kraków – czas na kolejnych zawodników!